Jak vybrat septik?

 

Pokud nejste napojeni na obecní kanalizaci, je potřeba vyřešit problém, co dělat s odpadní vodou. Možností je několik. Často lidé zvolí provozně nenáročný septik. Proč zvolit tuto variantu a jak postupovat při výběru septiku?

Výhody septiku

Septik prošel určitým vývojem. Dříve byl septik převážně z betonu, v dnešní době jsou septiky plastové. Jak funguje septik? V septiku se odpadní voda nehromadí na rozdíl od žumpy. Voda se čistí pomocí norných přepážek a sedimentace kalu, na konci septiku voda odtéká, tudíž se nemusí vyvážet. Pouze zůstává kal. Jedna z výhod septiku je, že má velmi nízké náklady na provoz (není potřeba využívat elektrickou energii). Instalace není vůbec složitá. Septik se používá převážně u rodinných domů, ale i u chalup a chat, které nejsou využívány celoročně.

Výběr septiku

Při samotném výběru septiku dbáme na to, aby byl tříkomorový a komory byly vodotěsně oddělené. Tříkomorový septik je v procesu čistění značen jako první stupeň čištění, následuje dočišťování tzv. zemní pískový filtr, který je druhým čistícím stupněm. Septik je vhodné doplnit o biologické čištění, aby celý proces byl nejúčinnější. Komory musí být přístupné pro odběr vytvářejícího se kalu, což se stává většinou jednou ročně.

  Samozřejmostí je pořízení septiku z kvalitního materiálu, to je extrudovaný polypropylen. Tvar a velikost nádrže lze zvolit, možností je hned několik. Před samotným výběrem septiku, musíte pamatovat na to, že k instalaci nádrže je potřeba stavební povolení a dále je potřeba povolení k vypouštění septiku. To vše potřebujete, pokud chcete používat septik legálně.

 

Potřebujete poradit?
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)
NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení