První stupeň čištění odpadních vod - plastový septik

 

 

Čištění odpadních vod je proces, který má být co nejlépe zajištěn. Jedna z možností, kterou v této oblasti lze využít je septik. Septik tříkomorový je vhodný jenom k předčištění a jedná se o první stupeň čištění odpadních vod.

 

První stupeň čištění odpadních vod

Biologický tříkomorový Septik lze zabudovat k rodinným domům, chatám a dalším objektům, které nesmí být napojeny na veřejnou kanalizaci. Biologický Septiky jsou používány již řadu let.  V dnešní době nelze biologický tříkomorový septik využívat jako jediný stupeň čištění odpadních vod, kvůli novelizaci vodního zákona. Biologický tříkomorový Septik tedy slouží pouze k předčištění a musí být zabudován další stupeň čištění, což může být zemní pískový filtr. Dočištěnou vodu lze vypouštět do vodoteče např. potok, rybník. Pokud se vypouští voda z tříkomorového septiku s pískovým filtrem do vody podzemní, tak je nutné, aby podíl fosfátů ve vodě byl na úrovni čistírny odpadních vod.

 

Jak biologický tříkomorový septik funguje?

Doporučujeme se podívat na plastové biologické septiky, které vytlačily ty betonové. Betonové septiky mohou začít postupem času propouštět vodu. Plastové tříkomorové septiky mají výrazně delší životnost, kvůli vodotěsnosti a odolnosti proti agresivním látkám ve fekální vodě. Momentálně jsou nejvíce používány tříkomorové septiky, které vodu postupně zbavují kalu. Vodu do půdy lze vypouštět až po druhém stupni čištění, ale je nutnost vlastnit povolení od vodoprávního úřadu. Kal v septiku je potřeba jednou za rok vyvézt.

 

Potřebujete poradit?
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)
NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení